Červen 2015

Little hope never killed anyone - I hope so

29. června 2015 v 4:59 | Sam Darko |  Ze schránky na myšlenky
Menší oznámení.

Nejdříve ale hodně keců kolem, jako vždy.

Jak jistě některým z vás došlo, jsem už pracující dospělý člověk. Tím pádem jsem zakusil toho hořkého ovoce zvaném - Denní rutina, která pomyslně rve orgány z těla.

Ztratil jsem naději na lepší život. Jelikož mé vzdělání nedosahuje takových výšin, abych někdy dělal něco jiného, než obyčejného dělníka pobírajícího minimální mzdu ve firmě vytvořené přistěhovalci, co jednoduše milují vykořisťovat nás ubohé nevzdělané ovečky - protože jsme logicky úplně blbí.

Ale na obzoru se objevilo světlo. Přesně tak. Světlo zářící na kilometry daleko, a i přesto jsem až před nedávnem sundal metaforické brýle a pořádně se podíval na ten oslepující kužel, co mi vypaloval díru do zad.

Ptal jsem se sám sebe, co bych asi tak mohl dělat s mým těžce vydřeným talentem pro kresbu/malbu. Právě tenhle nedávný objev mi pomohl k procitnutí k tomu, že jsem byl skutečně hloupý čurák. Jelikož je tady jedna profese, kde bych tenhle talent mohl využít.

Tetování.

Ani jednou mě to nenapadlo. Nejspíš jsem se tak utápěl v depresích, sebelítosti a úzkosti, že jsem jednoduše neviděl naději.

Jenže pak mě to trklo. A úplnou náhodou jsem o pár dní později potkal člověka, kterému se doma na poličce prášilo na nepoužívanou tetovací sadu. Člověka, který byl tak ochotný, že mi celou tuhle sadu věnoval a vložil do mě důvěru, protože ve mně něco viděl.

Naučil mě potřebné základy a já poslouchal, protože tenhle člověk si ze začátku prošel stejným zaměstnaneckým peklem jako já. Protože toho máme poměrně dost společného a protože je to upřímně jediný člověk, ze kterého necítím potencionální kudlu do zad. A to je co říct, protože jsem paranoidní, až srdce bolí.

Popravdě jsem nečekal, že se toho tak chytnu. Jelikož mám tendenci se na všechno vysrat po pár neuspěšných pokusech. Můj úzkostí zaslepený mozek mi háže ty nejhorší možné scénáře, co se může podělat a já vše vzdávám.

Každopádně jsem naobjednával potřebný materiál. Udělal si doma příjemný tetovací koutek a zatím mám za sebou čtyři kérky, z čehož jen dvě jsou hotové.

Učím se, ale nemíním to vzdávat. Naopak. S každou chybou se přiučím nové technice JAK to dělat lépe. Jak docílit požadovaného výsledku.

Došel jsem k závěru, že tohle chci skutečně dělat. Že tohle jsem měl prostě předurčeno od samého začátku. Protože ve škole jsem propadal, svou práci z duše nenávidím a něco jako povinnost je mi zcela cizí. Já si chci řídit vlastní život. Nechci spoléhat na dobrou výplatu. Nechci spoléhat na počasí, na zdraví a žít do konce života v nejistotě a stresu. Ne, toho jsem měl už dost.

Chci se spoléhat sám na sebe.

Chci být sám sobě Pánem.

Chci úctu a chci docílit života, ve kterém ve čtyřiceti neskončím o berlích s vypadanými vlasy a těžkou insomnií, na kterou mám posledních pár let náběh.

A ze všeho nejvíc chci časem pomáhat ostatním začátečníkům, stejně jako ta nejmenovaná osoba pomohla mně. Konkurence stranou, lidi si maj přece pomáhat, ne? A kdyby takoví lidi nebyli, neviděl bych to světlo a dodnes žil pravděpodobně v temnotě. Až do dne, dokud bych si nehodil lano.

Je až zajímavé jak jedna taková osoba s pár radami dovede změnit pohled na svět. Protože ten můj díky tomuhle už není pokryt černou clonou.

Tohle říkám poprvé za celý svůj dosavadní život.

"Tohle vydrží." - a pokud jsem to snad někdy už řekl, teď přísahám na všechno co je mi svaté, že TEĎ to myslím zcela upřímně. Protože se nevzdám a udělám pro to vše.

Protože mám naději.

Úzkostný stavy a Depresivní nálady

27. června 2015 v 16:53 | Sam Darko |  Ze schránky na myšlenky
Jsem si jist, že velké procento mých čtenářů tyhle dva pocity znají. Nikdo zcela "normální" a mentálně "zdravý" by nebyl schopen číst tyhle řádky s čistou hlavou.

Mechanická medůza

21. června 2015 v 10:56 | Sam Darko |  Povídky
Povídka nemá (logicky) nic společného s realitou. Napadla mě náhodou, když jsem si četl příznaky toxické psychózy.Who's gay?

1. června 2015 v 2:04 | Sam Darko |  INTJ - Vyřeším Neřešitelné
Protože jsem odjakživa tak trochu mimozemšťan, tak vás pravděpodobně nepřekvapí, že jsem většinu svého času s pozemšťany strávil vyzvídáním.
Vždy mě zajímaly fakta o psychice. Rozdíl mezi mediální psychopatií a tou opravdovou. Stejně jako rozdíl mezi mediálním homosexuálem a tím, který jím je pouze logicky.