Listopad 2015

Horory:: Why.... Just why...

12. listopadu 2015 v 17:12 | Sam Darko |  Ze schránky na myšlenky
Docela by mě zajímala jedna věc.


Jsem totiž velký fanoušek hororů a právě filmy tohoto žánru jsou bohužel většinou totální srance vypuštěné nekřesťanským způsobem na světlo mezi lidi, jejichž mozkové buňky po shlédnutí některých snímků umírají rapidní rychlostí a oči samovolně vytékají v naději zachránit alespoň poslední zbytečky nevinnosti.

Člověk by řekl, že filmy budou rok od roku lepší. Díky grafickým možnostem a stále se zhoršující mentalitě společnosti jako takové. Jenže pak si sednete s popkornem a kolou do sálu plného propocených a uřvaných týnejdžrů, což úspěšně vytěsníte s tím, že si film užijete i tak, a pak Vám na plátno vyskočí taková píčovina, jako je Sharknado a vám tedy nezbude nic jiného, než si bodnout brčko do oka a v záchvatu pláče se schoulet pod sedačku a počkat, dokud ten teror neskončí, nebo dokud vám plasovou trubičkou uvězněnou v hlave nevyteče i ten poslední zbyteček pomalu se zkapalňujícího mozku.

Jinými slovy, horory jsou rok od roku horší, né lepší.

Občas narazíte na něco kvalitního a zažehne to ve vás plamínek naděje o rozptylu světla tří a půl chcíplé světlušky, ale i taková naděje se počítá.

Co mě ale zarazilo bylo zjištění, že tenhle úpadek není vinou vysychající studánky nápadů. Není to tím, že by vytěžili veškeré náměty a splácali prostě dohromady nějaké ty klišé a rádoby 'originální' doplňky (chápejte, tornádo je kurevsky děsivý... a žraloků se bojí takových 50% turistů navštěvující poloostrovy... JEBNĚME TO DOHROMADY! TO BUDE PECKA! LIDI SE POSEROU STRACHY!)
Ne ne, mí milí pošahaní čtěnáři. Faktem je, že bylo natočeno spousta dobrých filmů. Problém je ten, že nebyly vydány. Byly zamítnuty. Jisté nejmenované společnosti se na to vysraly a raději přispěly z prasátka na Ouija 2.

Narazil jsem na blog:: FILMOVARECENZE , jelikož jsem nadějně bádal po nových filmech, a protože jsem měl chuť na něco syrového /čímž nemyslím debilního, ale nově vydaného/ zašel jsem na filmy vydané v roce 2015. Bohužel jsem již většinu viděl a nejspíš budu jejich shlédnutí potřebovat psychoterapii, aby mi přesunuli ztracené informace z odumřelé části mozku do té druhé.

Zabloudil jsem tedy do filmů, které vydány zatím nebyly. Trailery vypadají úžasně, postery taktéž a zápletky jsou tak mindblowing, že jsem psychoterapii okamžitě musel zavrhnout a plamínek se rozhořel na rozlohu Asie.

Jenže, jak už tomu v mém životě bývá, naděje chcípla stejně jako Hitlerův kanár a stejně jako on, i já nad tím hořce zaplakal. Po krátkém brouzdání jsem přišel na to, že veškeré tyhle úžasné filmy byly z neznámých důvodů zavrhnuty.

Tedy nikdy vydány nebudou...

Zbývá nám tedy čekat na Ouija 3, což bude pravděpodobně den, kdy průměr IQ lidské rasy spadne tak nízko, že budeme schopni se pouze hýbat a žrát, přičemž budeme nekontrolovatelně vypouštět veškeré tělní tekutiny z každého možného otvoru - Instantní zombie apokalypsa.

Na takový horor se ovšem těším a snad mi to vynahradí tu psychickou bolest, kterou si díky Hollywoodu a podobným prožívám.

Calm Me Down

8. listopadu 2015 v 14:00 | Sam Darko |  Ze schránky na myšlenky
Má oblíbená hudba je ta, která mě dovede vytáhnout ze spárů šílených běsů, které mi podstrkuje má vlastní hlava. Co dělat, když je proti vám i vaše vlastní mysl? Poslechněte si psycha. Psycha jsou fajn. Psycha jsou má medikace.

Takže seznam::::